top of page
kadru plans_meistarklases.jpg
logo kino.png

Kino izglītība profesionālajā vidē mūsdienās prasa nodrošināt jaunus formātus, kas  ietvertu neformālās izglītības aspektus. „Kino Eizenšteins“  ir izglītības aktivitātēs bāzēta iniciatīva ar mērķi radīt antoloģiju par kino profesionāļu darbības vēsturi un kino režijas un kritikas nozares attīstību Latvijā. „Kino Eizenšteins“ ir kā  alternatīva kino mācīšanās un izzināšanas vide, bet reizē arī laikmeta liecība un dokuments.

 

Kino Eizenšteins ir sarunu platforma, lai veidotu kino uztveres jeb recepcijas lauku. „Kino Eizenšteins“ paredz kino recepcijas lauka veidošanu, sadarbojoties mūsdienu Latvijas kino profesionāļiem, bet reizē arī veidojot vēsturisko materiālu nākotnes izziņai.

 

“Kino Eizenšteins” nosaukums veidots atsaucoties uz slaveno Rīgā dzimušo kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu, kurš bija ne tikai izcils kinorežisors, bet  arī viens no izcilākajiem 20. gadsimta kino teorētiķiem.

 

Projektu “KINO EIZENŠTEINS” veido filmu studija Mistrus Media sadarbībā ar Radio Naba.

Videolekciju un raidierakstu moderatori Gints Grūbe, Zane Balčus un Sonora Broka, montāžas režisori Jurģis Ločmelis un Andis Rudzišs, operatori Jānis Šēnbergs, Andris Kudors un Rūdolfs Henčels, skaņu ieraksta operatori Oskars Ostrovskis un Reinis Bagāts, gaismu meistars Andris Pukāns, videoanimācijas autori Shade Studio, subtitri Aija Biezaite, tekstu autore Ieva Augstkalna, grafiskais dizains Sandra Betkere, skaņas dizains Mute studija, izpildproducente Anete Ruperte, asociētie producenti Elīna Gediņa-Ducena un Madars Štramdiers, producenti Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe.

 

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda konkursa “KultūrElpa” un Kultūras ministrijas atbalstu.

bottom of page